Avokado

İçerdiği yüksek lif sayesinde ve içinde barındırdığı minarellerle Akdeniz Bölgemizin en değerli meyvelerinden bir tanesin, Avokadoyu, buluşturuyoruz sizlerle…

Avokado (Persea americana), anavatanı Orta Meksika olan  sınıfından tarçın ve kafur ağacını da içine alan defnegiller familyasına ait bir ağaç ve bu ağacın meyvelerinin adıdır.

Antioksidan miktarı yüksek bir meyvedir. Yağda çözünen yani lipolifik antioksidan bakımından zengindir.

Hatay’dan Hayata

Uygarlık Bahçesinde Yetiştirilen Avokado Çeşitleri

Zutano : Ortalama meyve ağırlığı 280-290 g olarak saptanmıştır. Meyve kabuğu sarımsı yeşil renkli, yüzeyi düzgün ince yapıda ve kolay soyulmaktadır. Meyve eti açık sarı krem renginde ve hafif liflidir.
Fuerto : Ortalama meyve ağırlığı 300 g olarak saptanmıştır .Meyve kabuğu yeşil renkli ve üzeri puslu, yüzeyi düz ile pürüzlü arasında ortadır . Nispeten kalın kabuklu ve soyulması kolaydır. Meyve et rengi açık sarı ve lifsiz bir çeşittir.
Hass :  Ortalama meyve ağırlığı 160-180 g olarak saptanmıştır . Meyve kabuğu siyahımsı mor, kabuk yüzeyi çok pürüzlü, kabuğu orta kalın ve soyulması kolaydır. Meyve et rengi koyu sarı, lifsiz, çekirdek küçük ve tohum yatağına sıkıca bağlıdır.
Bacon : Ortalama 250–260 g meyve ağırlığına ulaşılmıştır. Meyve kabuğu yeşil, pürüzsüz ve yumuşak yapıda, ince nispeten kolay soyulmaktadır. Meyve eti rengi açık sarı krem renginde ve hafif liflidir.

Siparişleriniz için Mesaj Bırakın! Sizi Arayalım.

WhatsApp İletişim
1
Siparişleriniz için buradayım.
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim.