Defne Yağı

HATAY’ın eşsiz aromalı bitkilerinden bir tanesidir defne ağacı.

Genellikle dağlık arazide yetişen defne ağaçlarının tohumları toplanıp ayıklanır. Büyük kazanlarda iki gün boyunca kaynatılır. Bu ilk kaynatma işleminden sonra tohumların ezme işlemi gerçekleştirilir. Ezme işlemi sonucunda çıkan defne yağını süzgeçten geçirip tekrar iki saat kaynattıktan sonra o muhteşem aromalı defne yağını elde etmiş oluruz.

Cilt sağlığı,  güzelliği, saç bakımı ve dökülmemesi için  ayrıca  eklem ağrıları için de kullanılan özel bir aroma yağıdır defne yağı…

Defne bitkisinin mucizevi faydalarından elde edilen sabun cilt için de şifa kaynağıdır.

Defne Yağı

Gerçek doğal olarak üretilen Hatay Defne Sabunu, Defne adı verilen ve yaz-kış yeşil kalan ağacın meyvesinden yapılır. Defne meyvesi yazın ortalarında hasat edilir. Toplanan bu ürünün yaklaşık olarak 9-10 kiloluk kısmının kaynatma işlemi sonucunda 1 kilo organik olarak katkısız defne yağı çıkar.

Defne Sabunu

Defne sabunu, defne bitkisi ve zeytinyağından oluşan bir bakım ürünüdür. Defne yağının uygun şartlarda işlenmesi ile defne sabunu ortaya çıkmaktadır. Bu, sabunun yapılışında katkı maddesi bulunmamaktadır. Bu sayede cilt için faydalı olan doğal bir ürün kullanılmış olmaktadır.

Defne Sabunu

Hakiki Defne Sabunu içerisinde Defne yağı bulunmaktadır, defne oranı ortalama %20 ile %100 arasında olur. Esans veya defneyapraklarından yapılan sabunlar defne sabunun birebir özelliklerini taşımaz, sadece koku verir. Gerçek defne sabunu ise defne yağından yapılır ve hem kokusundan hem de kullanımdan sonra saç ve vücuttaki etkisinden anlayabilirsiniz. Kullanım esnasında defne yağı ile yapılan hakiki defne sabunlarının kokusu daha yoğun olmaktadır.

 Katkısız Defne sabunun yapımında 3 temel madde kullanılmaktadır. Defne yağı, zeytinyağı ve sabun mayası olarak bilinen köstiktir

Not: Köstik Yeterli miktarda yer alır.

Siparişleriniz için Mesaj Bırakın! Sizi Arayalım.

WhatsApp İletişim
1
Siparişleriniz için buradayım.
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim.